Nadzwyczajna Rada Pedagogiczna przed Pałacem Prezydenckim

17 lutego 2022

Nadzwyczajna Rada Pedagogiczna przed Pałacem Prezydenckim na temat lex Czarnek – pikieta ZNP 22.02.2022

Koleżanki i Koledzy

Zapraszamy na pikietę Związku Nauczycielstwa Polskiego we wtorek, 22 lutego br. w godz. 14.30 – 15.30 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie poświęconą ustawie Prawo oświatowe (lex Czarnek), która została skierowana do podpisu Prezydenta RP.

To ostatni moment, by próbować powstrzymać wejście w życie nowych przepisów. Podczas Rady Pedagogicznej przedstawimy argumenty, dlaczego warto zawetować ustawę lex Czarnek.

Na Nadzwyczajną Radę Pedagogiczną przed Pałacem Prezydenckim zapraszamy pana prezydenta Andrzeja Dudę i pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę.

Wierzymy, że Prezydent Andrzej Duda zawetuje ustawę nowelizującą prawo oświatowe i tym samym przychyli się do głosu wielu środowisk, w tym Związku Nauczycielstwa Polskiego czy akcji Wolna Szkoła, negatywnie opiniujących zawarte w niej niekorzystne dla szkoły i jej uczniów rozwiązania.

pałac

Nadzwyczajna Rada Pedagogiczna na temat lex Czarnek

Miejsce: Warszawa, Krakowskie Przedmieście 48/50 (przed Pałacem Prezydenckim)

Czas: 22.02.2022, godz. 14.30 – 15.30

Zapraszamy nauczycieli, pracowników oświaty, rodziców, dziadków i babcie oraz młodych ludzi, którzy chcą demokratycznej szkoły opartej na zaufaniu a nie strachu.