Współpraca Oddziału ZNP w Pszczynie z jednostkami Samorządu Terytorialnego

2 lipca 2024

We wtorek 2 lipca w pszczyńskim Ratuszu odbyło się kolejne spotkanie prezesa Oddziału ZNP w Pszczynie Mirosława Kozika z Burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem.

Podczas spotkania poruszone zostały między innymi następujące kwestie:

Pan Burmistrz podkreślił szczególną rolę ZNP w uzgadnianiu i opiniowaniu dokumentów a prezes Oddziału ZNP w Pszczynie wskazał, że w ostatnim czasie podczas pracy nad regulaminami w kilku szkołach udało się na wniosek ZNP wprowadzić bardziej korzystne dla pracowników zapisy chociażby w sferze korzystania z pomocy socjalnej. Prezes pszczyńskiego Oddziału ZNP dodał, że od 15 kwietnia z pomocy prawnej prawników ZNP skorzystało kilkanaście osób a kilku osobom związek pomógł w kwestiach związanych z awansem zawodowym nauczycieli.

W związku z bogatym harmonogramem pracy Biura Zarządu Oddziału ZNP w Pszczynie prezes naszego pszczyńskiego Oddziału ZNP spotkał się następnie z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu Sławomirem Kowalskim, naczelnikiem Wydziału Polityki Społecznej Zofią Masny-Klimczak oraz zastępcą Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie Markiem Nowokiem.

W następnych dniach zaplanowane są spotkania ze Starostą Pszczyńskim Grzegorzem Wanotem oraz dyrektorem Pszczyńskiego Centrum Kultury Michałem Czernkiem. Wypracowane rozwiązania zostaną przedstawione Zarządowi Oddziału ZNP w Pszczynie oraz członkom Związku pod koniec wakacji.

Tymczasem życzymy udanego urlopu i zaplanowanego wypoczynku.