I Profilaktyczny Rodzinny Piknik ZNP – relacja

16 września 2024

I Profilaktyczny Piknik Rodzinny ZNP za nami.

Oddział ZNP w Pszczynie postanowił jakiś czas temu zorganizować rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla członków Związku wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Zaplanowaliśmy piknik w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Przygotowania szły pełna parą, kiedy nastąpił kryzys w postaci załamania pogody. Na szczęście nie działaliśmy pochopnie i nie odwołaliśmy wydarzenia, bo akurat w niedzielę 15 września pogoda była fantastyczna i mogliśmy zrealizować nasze plany. Dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Pszczynie, Starostwem Powiatowym w Pszczynie, Szpitalem Joannitas w Pszczynie, Powiatową Komendą Policji w Pszczynie, Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu i Ochotniczą Strażą Pożarną w Piasku imprezę możemy uznać za bardzo udaną.

Około 12.30 przybyłych przywitali: wiceprezes Oddziału ZNP w Pszczynie Renata Zborowska oraz Prezes Oddziału ZNP w Pszczynie Mirosław Kozik. Przedstawili krótko ogólne założenia tego spotkania i życzyli dobrej zabawy.

Już przy wejściu na teren Ośrodka uczestnicy otrzymali talon na gadżet związkowy, wodę mineralną, grochówkę, korzystanie z kajaków i rowerków wodnych. Niedaleko w namiocie ulokowali się pracownicy szpitala i tam można było zmierzyć ciśnienie krwi, zbadać poziom cukru, porozmawiać o zdrowiu, zasięgnąć porady dietetyka. Te stanowiska cieszyły się wielkim powodzeniem, a korzystający otrzymali dodatkowo ulotki promujące zdrowy tryb życia.

Na osobnym stanowisku można było odebrać gadżety związkowe, ulotki, porozmawiać o sprawach Oświaty. Przez cały czas towarzyszyła nam muzyka przygotowana przez DJ Olka. Przy tym stanowisku można było nie tylko posłuchać piosenek, ale także spróbować swoich możliwości wokalnych czyli wziąć udział w karaoke.

Ponieważ pogoda sprzyjała, chętnych na pływanie kajakiem czy rowerkiem wodnym było bardzo wielu. Odwiedzili nas także policjanci ze swoją maskotką Sznupkiem, co wzbudziło zachwyt u dzieci. Najmłodsi uczestnicy pikniku otrzymali od policjantów materiały o ruchu drogowym oraz ulotki o zagrożeniach wśród dzieci i młodzieży. Ale prawdziwą sensację wzbudził wóz strażacki, którym przywieziona została wspaniała grochówka, ugotowana specjalnie dla nas przez strażaków OSP w Piasku.

Mimo trudnej sytuacji spowodowanej ulewnymi deszczami w imprezie wzięło udział sto kilkadziesiąt osób.
Oprócz Koleżanek i Kolegów zrzeszonych w pszczyńskim Oddziale ZNP odwiedzili nas również goście z zaprzyjaźnionych Oddziałów ZNP w Cieszynie, Tychach, Jastrzębiu-Zdroju, Siemianowicach, Katowicach.

W imieniu Zarządu Oddziału ZNP w Pszczynie dziękujemy wszystkich zaangażowanym w organizację i przebieg tego spotkania oraz uczestnikom. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami będzie miłym wspomnieniem, a sam piknik początkiem nowego punktu w bogatym Kalendarzu wydarzeń związkowych.

Oprawa fotograficzna: Cezary Filipiuk.

Dziękujemy i zapraszamy za rok.