85-lecie Szkoły w Ćwiklicach i otwarcie przedszkola w Czarkowie

23 września 2024

W sobotę 21 września Szkoła Podstawowa w Ćwiklicach obchodziła 85-lecie. Odbyły się oficjalne uroczystości oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Września. W uroczystościach wzięli udział Samorządowcy, nauczyciele, lokalna społeczność i zaproszeni goście. Uczniowie szkoły i absolwenci przygotowali program artystyczny a całość wydarzenia zwieńczył piknik wojskowy.

Podczas uroczystości prezes Oddziału ZNP w Pszczynie Mirosław Kozik w wystąpieniu podkreślił rolę Edukacji która kształtuje rozwój cywilizacyjny i jest ubezpieczeniem dla przyszłych pokoleń. Złożył również podziękowania Katarzynie Majewskiej – Dyrektor Szkoły za wzorowe władanie placówką.

Relacje z obchodów 85-lecia Szkoły Podstawowej w Ćwiklicach dostępne są w poniższych linkach:

W poniedziałek 23 września nastąpiło oficjalne otwarcie wybudowanego niedawno Przedszkola w Czarkowie.
Podczas uroczystego otwarcia głos zabrał prezes naszego Oddziału ZNP w Pszczynie wskazując na konieczność inwestycji w Oświatę. Podczas uroczystości było wiele chwil by porozmawiać z osobami należącymi do ZNP w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarkowie.